Dziś wyczytałem w internetach o napaści na Magdalenę Ogórek. Piszą o tym: https://fakty.interia.pl/polska/news-atak-na-magdalene-ogorek-festiwal-nienawisci-i-agresji,nId,2816902, https://wiadomosci.wp.pl/w-sieci-wrze-po-ataku-na-magdalene-ogorek-przed-tvp-info-to-nie-pierwszy-raz-6345459060393601a, https://niezalezna.pl/257281-emocje-w-programie-7×24-co-powiedzial-polityk-po-o-ataku-na-m-ogorek i innych.

Haniebny przykład nienawiści do mediów nielewicowych. Osobiście uważam, że ta napaść miała charakter przestępczy, a policja powinna wylegitymować agresorów, aby później postawić ich w stan oskarżenia.

O ile wśród większości żurnalistów zwyciężyła solidarność zawodowa, to wśród polityków (ekspolityków) pojawiła się wypowiedź Palikota. Wulgarna, chamska. Dokładnie na jego poziomie. Na razie nie zauważyłem, aby ktoś mu wtórował, choć ma wielu naśladowców. Rozumiem, że Niesiołowski tym razem powstrzyma się od bluzgów, bo ma inny kłopot na głowie. Ale Budka, Misiło, Jaruga, Thun czy Gasiuk-Pihowicz, znani z niepohamowanej agresji wobec wszystkiego, co związane z PIS, na razie milczą. Ciekawi mnie, czy będą dalej nakręcać spiralę  nienawiści, czy włączą się w opluwanie Magdaleny Ogórek i jej pracodawcy? Czy przewrotnie zrzucą całą winę na TVP, Jak na przykład Michał Szczerba. I jeszcze ktoś z PO, ale nazwisko wyleciało z głowy. Zresztą mniej ważne kto. Najgorsze to, że KTOKOLWIEK.

Kto będzie następny? Kogo dotknie agresja przeciwników politycznych? Dlaczego osoby uważające się  za liberalne nie okazują minimum tolerancji dla osób o innych poglądach? Przejawem tego jest, między innymi, bezpardonowa nagonka na Kościół, kler i wierzących. A liberałowie, także uważający się za katolików, dotacjami wspierają ataki. Dotacjami na Klątwę, Kler a także na działalności takich osób jak Janda czy Holland.

Kim są wrogowie liberałów? Właściwie wszyscy, myślący inaczej. Najbardziej tępieni przez liberałów są osoby o poglądach nielewicowych, patrioci, wierzący. Logika ich taka sama jak Palikota. W ramach akcji walki z mową nienawiści wypowiedział słowa skrajnej nienawiści. Jak kali kraść, to dobrze. Jak Kalemu ukraść, to źle. Taka to moralność. To smutne i przygnębiające.

Czym się różni dzisiejszy liberalizm od socjalizmy z połowy ubiegłego wieku? Głownie metodami. Wtedy obydwa socjalizmy (czerwony i brunatny) koncentrowały się na fizycznej likwidacji przeciwników dokonywanej przez aparat państwowy. Teraz się prowokuje, szkaluje, opluwa. wywołuje negatywne emocje. Czy w świadomej nadziei, że nastąpi lincz? To przerażające. Ale takie są fakty.

Kategorie: Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Uncategorized

Odpust

Pierwszy raz postanowiono zorganizować piknik. Nowy (od roku) proboszcz miał już przećwiczone w poprzedniej parafii. Wiedział, do kogo się zwrócić i po co. Najpierw kilka zebrań. Ale głownie chodziło o osoby, które zechcą cos robić. Czytaj więcej…

Uncategorized

Wielka rocznica – 01.08.1944

Od dzieciństwa żyłem w jej cieniu, a właściwie blasku. Najpierw jak małoletnie chłopię jeździłem z tatą na Powązki. A tam łuna światełek. Równe szeregi brzozowych krzyży. I białe tabliczki. Imie, nazwisko wiek. A czasem tylko Czytaj więcej…

Uncategorized

Dekalog

Dekalog to zbiór podstawowych zasad. I z tą tezą zgadzają się wszyscy. Ale dość często wybuchają spory o sposób podziału Dekalogu na przykazania. Na ogół, jak sama nazwa wskazuje, uznajemy ich ilość. Problem zaczyna się Czytaj więcej…