Uncategorized

Ogórek

Dziś wyczytałem w internetach o napaści na Magdalenę Ogórek. Piszą o tym: https://fakty.interia.pl/polska/news-atak-na-magdalene-ogorek-festiwal-nienawisci-i-agresji,nId,2816902, https://wiadomosci.wp.pl/w-sieci-wrze-po-ataku-na-magdalene-ogorek-przed-tvp-info-to-nie-pierwszy-raz-6345459060393601a, https://niezalezna.pl/257281-emocje-w-programie-7×24-co-powiedzial-polityk-po-o-ataku-na-m-ogorek i innych.

Haniebny przykład nienawiści do mediów nielewicowych. Osobiście uważam, że ta napaść miała charakter przestępczy, a policja powinna wylegitymować agresorów, aby później postawić ich w stan oskarżenia.

O ile wśród większości żurnalistów zwyciężyła solidarność zawodowa, to wśród polityków (ekspolityków) pojawiła się wypowiedź Palikota. Wulgarna, chamska. Dokładnie na jego poziomie. Na razie nie zauważyłem, aby ktoś mu wtórował, choć ma wielu naśladowców. Rozumiem, że Niesiołowski tym razem powstrzyma się od bluzgów, bo ma inny kłopot na głowie. Ale Budka, Misiło, Jaruga, Thun czy Gasiuk-Pihowicz, znani z niepohamowanej agresji wobec wszystkiego, co związane z PIS, na razie milczą. Ciekawi mnie, czy będą dalej nakręcać spiralę  nienawiści, czy włączą się w opluwanie Magdaleny Ogórek i jej pracodawcy? Czy przewrotnie zrzucą całą winę na TVP, Jak na przykład Michał Szczerba. I jeszcze ktoś z PO, ale nazwisko wyleciało z głowy. Zresztą mniej ważne kto. Najgorsze to, że KTOKOLWIEK.

Kto będzie następny? Kogo dotknie agresja przeciwników politycznych? Dlaczego osoby uważające się  za liberalne nie okazują minimum tolerancji dla osób o innych poglądach? Przejawem tego jest, między innymi, bezpardonowa nagonka na Kościół, kler i wierzących. A liberałowie, także uważający się za katolików, dotacjami wspierają ataki. Dotacjami na Klątwę, Kler a także na działalności takich osób jak Janda czy Holland.

Kim są wrogowie liberałów? Właściwie wszyscy, myślący inaczej. Najbardziej tępieni przez liberałów są osoby o poglądach nielewicowych, patrioci, wierzący. Logika ich taka sama jak Palikota. W ramach akcji walki z mową nienawiści wypowiedział słowa skrajnej nienawiści. Jak kali kraść, to dobrze. Jak Kalemu ukraść, to źle. Taka to moralność. To smutne i przygnębiające.

Czym się różni dzisiejszy liberalizm od socjalizmy z połowy ubiegłego wieku? Głownie metodami. Wtedy obydwa socjalizmy (czerwony i brunatny) koncentrowały się na fizycznej likwidacji przeciwników dokonywanej przez aparat państwowy. Teraz się prowokuje, szkaluje, opluwa. wywołuje negatywne emocje. Czy w świadomej nadziei, że nastąpi lincz? To przerażające. Ale takie są fakty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.